Вынікі конкурсу "Калядныя замалёўкі"

• 23.12.2022
Дарагія сябры! 22 снежня  адбылося паседжанне журы і былі падведзены вынікі штогадовага конкурсу "Калядныя замалёўкі - 2022". На конкурс прадстаўлена 118 работ і 19 школ, цэнтраў дзіцячай творчасці г. Мінска, а таксама другіх гарадоў Беларусі. Пераможцамі сталі:
  • У намінацыі "Лепшы твор выяўленчага мастацтва"
     1 месца Сафіўліна Мая, Дзіцячая мастацкая школа мастацтва № 1 імя В.К. Цвірко, (Мінск)
     2 месца Казлова Паліна, Дзіцячая мастацкая шола мастацтваў № 2, (Мінск)
     3 месца Чыкілева Аляксандра, Дзіцячая мастацкая школа мастацтва № 1 імя В.К. Цвірко, (Мінск)
  • У намінацыі "Лепшы твор дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва"
     1 месца Базылевіч Ганна, Палац дзяцей і моладзі "Арыён", (Мінск)
      2 месца Гулак Мацвей, Палац дзяцей і моладзі "Арыён", (Мінск)
      3 месца Лявонава Анастасія і Лявонава Васіліса, Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі "Золак", (Мінск).
  • У намінацыі "Арыгінальнасць тэхнікі"
     Ждановіч Насця, Цэнт тэхнічнай і мастацкай творчасці дзяцей і моладзі Фрунзенскага раёна "Зорка", (Мінск).
  • У намінацыі "Лепшы калектыўны твор"
      Эзрына Сафія, Магілявец Ілля, Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі "Ранак", (Мінск).
  • У намінацыі "Маленькі творца"
     Руткоўская Алівія, СВМ "Пунсовыя ветразі", (Мінск)
     Агнявая Эліза, Акадэмія творчасці "Талент", (Мінск)
  •  У намінацыі "Спецыяльны прыз"
     Дубяга Дар'я, Гімназія № 35, (Мінск)
     Забела Паліна, СШ 125, (Мінск)
     Хапацько Марыя, Цэнт тэхнічнай і мастацкай творчасці дзяцей і моладзі Фрунзенскага раёна "Зорка", (Мінск).
  • У намінацыі "Сімпатыі журы"
     Шуппо Ксенія, Яркіна Таццяна, Палац дзяцей і моладзі "Арыён", (Мінск)
     Курушка Дар'я, Дзіцячая мастацкая школа мастацтва № 1 імя В.К. Цвірко, (Мінск)
     Іваноўская Агнія, СВМ "Пунсовыя ветразі", (Мінск).
 Усе пераможцы, у якасці прыза, атрымалі білеты на спектакль у Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр. Спонсарам конкурсу, вось ужо на працягу 11 год з'яўляецца Мінская гарадская арганізацыя беларускага прафсаюза культуры, інфармацыі, турызму і спорту.